EAN-600

AOM ELEKTROSTATİK FİLTRE

EAN-600

 • Minimum
  Yangın Riski

 • Minimum
  Koku Emisyonu

 • Minimum
  Verim Kaybı

Mutfak davlumbazı içinde paslanmaz çelikten yapılan filtreler emiş kanallarına doğru hareket eden alevlere karşı bir bariyer görevi görür.Bu filtreler pişirme işlemi sırasında oluşan büyük parçacıkların tutulmasın ı sağlarlar.Ama yağ parçacıkları,pişirme dumanı,yağ buharı ve kokunun tutulmasında etkili değildirler.Bu kirletici etkenler,kanallarda,fanlarda,binaların çatı ve yan duvarlarında birikebilirler.Bunlar son derece yanıcıdırlar ve sık sık yangınlara neden olabilirler. AOM EAN Serisi cihazlar yüksek performansıyla bu hava kirleticilerin ve yangın tehlikesinin etkili bir şekilde ortadan kaldırılmasını sağlar.Aynı zamanda rahatsız edici duman ve kokuları yok eder,egzost kanallarında yapılması gereken temizlik ve bakım işlemlerini azaltır.İyileştirilmiş hava daha sonra istenirse mutfak davlumbazına yeniden sirküle edilebilir veya sokak ya da çatı düzeyinde binanın dışına atılır. AOM EAN Serisi cihazlar Elektrostatik Çökelme(ESP) prensibi ile dizayn edilmiştir.ESP prensibiyle ince partiküller bir toplayıcı hücre içine çökeltilir. ASHRAE standartlarına uygun olarak0,01 micron büyüklüğündeki partiküller için %95 verim alınır.Çift cihaz yanyana kullanılarak bu verim %99'a çıkarılır.

Daha Fazla Gör

Daha Az Gör

 • Teknik Donanım
 • İç Detaylar
 • Montaj
 • Teknik Çizim
 • Çalışma Prensibi
ÜRÜN ADI ELEKTROSTATİK TOPLAYICI
MODEL EAN 600
BOYUTLAR / AĞIRLIK 1640mm (B) x 550mm (E) x 650mm (Y) / 140 kg
HAVA DEBİSİ 6000 CFM / 10200 CMH / 2850 l/s
EMİŞ AĞZI ÖLÇÜLERİ 1375mm x 480mm
HAVA AKIŞ YÖNÜ SAĞDAN SOLA - SOLDAN SAĞA
TOPLAYICI HÜCRE BOYUTLARI 470mm (B) x 325mm (E) x 465mm (Y) / 3 Adet
TOPLAYICI HÜCRE MALZEMESİ Alüminyum Alaşım ( Kalınlık : 1,00mm )
İYONİZASYON TELİ SAYISI 21 adet
İYONİZASYON PLAKASI SAYISI (YÜKSEK VOLTAJ ÇIKIŞ PLAKASI) 66 adet
TOPLAYICI PLAKA SAYISI 63 adet
TOPLAM YÜZEY ALANI 0,7084 m²
TOPLAYICI PLAKA ALANI 24,6546 m²
STATİK BASINÇ 100 Pa
ELEKTRİK BESLEME DEĞERLERİ 220 V /50 -60 Hertz
ELEKTRİK TÜKETİMİ 70 - 140 Watt
YÜKSEK VOLTAJ GÜÇ ÜNİTESİ Yüksek Voltaj 14.000 V - Alçak Voltaj 7.000 V
VERİMLİLİK > 95%
BİNA OTOMASYON SİSTEMİ AKUPLE EDİLEBİLİR
SERTİFİKALAR CE,TUV
AOM Elektrostatik Filtre mümkün olduğunca mutfak davlumbazına yakın monte edilmelidir.Böylece elektrostatik filtrenin takılı olduğu yerden itibaren kanalların içinde yağ birikmesi olmayacağından herhangi bir temizlik işlemine gerek kalmayacaktır.

AOM Elektrostatik Filtrenin davlumbaza,genişliği en az 300 mm olacak plunium kutusu ile monte edilmesi gerekmektedir..Bu bağlantı şekli cihazın bakımı ve temizliğinin yapılması için en uygun pozisyondur.

AOM Elektrostatik Filtre kolaya temizlenebilmesi için erişimi kolay bir yere monte edilmelidir.

Eğer AOM Elektrostatik Filtre davlumbaza yakın bir yere monte edilemiyorsa cihazın emiş ve çıkış tarafında en az 1 metrelik düz kanallarla bağlantı yapılmalıdır.Bu durum hava temizleme hücresinin içinde dengeli bir hava akışı sağlar.

AOM Elektrostatik filtre yatay olarak monte edilmelidir.

AOM Elektrostatik filtrenin kapasitesi doğru seçilmelidir.
AOM Elektrostatik Filtre Aspiratör çalıştığında otomatik olarak devreye girecek şekilde elektrik sistemi dizayn edilerek monte edilmelidir.

Copyright © 2015 AOM Türkiye